Профессор заставляет студентов танцевать, если они опаздывают! Зажигательное ВИДЕО

reposted by olena_bogdanova


Как известно, смех продлевает жизнь. А смешные танцы, стало быть, продлевают её ещё больше. И мы не будем объяснять - почему. Профессор из города Тампа продлил таким образом жизнь многим своим студентам, а, заодно, самому себе и 10+ миллионам зрителей зажигательных танцев в "Твиттере".

Read more...Collapse )

Українські писанкарі встановили національний рекорд

reposted by olena_bogdanova
На Закарпатті встановили новий національний рекорд України - на одній локації зібрали найбільшу кількість «великодніх дерев». Про це повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.


“29 березня в Ужгороді урочисто відкрили четвертий обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!». Свої роботи на 57-ми «писанкових» деревах представили команди з усіх куточків Закарпаття - тисячі писанок, виготовлених дитячими руками в різних техніках. Тут же оголосили і про встановлення рекорду, зафіксованого представником Національного реєстру рекордів України: «за найбільшу кількість «великодніх дерев» на одній локації, близько 17 000 писанок», - йдеться в повідомленні.

Найкращих у конкурсі визначили в трьох номінаціях: серед місцевих органів управління освітою, професійно-технічних та навчальних закладів обласного підпорядкування. Серед критеріїв оцінювання – різні техніки виконання писанок, відповідність регіональним традиціям у розписі, орнаменті, колористиці. Також оцінювали й оригінальність конструкції дерева.
ФОТОCollapse )

Провинциальность истории

reposted by olena_bogdanova
История Украины с самого начала стала русоцентричной. Даже те историки, которые пытались дистанцироваться от Москвы, уделяли больше внимания связи Украины с Киевской Русью, ставшей ко времени написания первых историй Украины (конец XVIII-XIX вв.) понятием почти мифическим, скорее фольклорным, чем историческим.


Улица Николаевская (ныне улица архитектора Городецкого) и гостиница «Континенталь» в Киеве. 1905 г.

Даже сейчас, когда на Западе всё чаще стараются помещать историю своих стран во всеевропейский, а то и в общемировой контекст, мы пренебрегаем существовавшими с Европой — прочными и развитыми — связями, концентрируя свое внимание на преемственности Киевская Русь — Запорожье — современная Украина или на связях с Санкт-Петербургом и Москвой. Мало кто осознает, что революции 1848 года затронули и земли современной Украины; что брат Болеслава Пруса учился в Киевском университете; что Юрий Дрогобыч (в XV веке) был ректором Болонского университета; что среди писателей, рожденных на украинской земле, не только Гоголь, Булгаков, Эренбург и Ахматова, но и Станислав Лем, Бруно Шульц и Захер-Мазох…

Почему мы продолжаем жить в искусственно ограниченном мире, в котором существуют лишь две дороги — в Петербург и Москву? И это вместо того, чтобы жить в огромном мире, который десятками, сотнями и тысячами нитей связан с Варшавой (Улам, Ивашкевич), Веной (Людвиг фон Мизес), Нью-Йорком (Сикорский)?

читать дальшеCollapse )

Українська лайка : Зачарована Десна. Олександр Довженко.

reposted by olena_bogdanova
( Уривок, у якому прекрасно показана українська лайка )

Погулявши коло бджіл і наївшись огіркових пуп'янків, натрапив я на моркву. Більш за все чомусь любив я моркву. Вона росла в нас рівними кучерявими рядочками скрізь поміж огірків. Я оглянувся, чи не дивиться хто. Ніхто не дививсь. Навколо тільки дрімучий тютюн, мак та кукурудзяні тополі й соняшники. Чисте полуденне небо, і тихо-тихо, немовби все заснуло. Одні тільки бджоли гудуть та десь з-за тютюну, від погребні, доносивсь дідів рик. Тут ми з Піратом і кинулись до моркви. Вириваю одну — мала. Гичка велика, а сама морквина дрібненька, біла і зовсім не солодка. Я за другу — ще тонша. Третю — тонка. А моркви захотілось, аж тремчу весь! Перебрав я цілий ряд, та так і не знайшов ні одної. Оглянувсь — що робить? Тоді я посадив усю моркву назад: хай, думаю, доростає,—а сам подався далі шукати смачного.

Read more...Collapse )

https:/olga-den-7.dreamwidth.org/240633.html

Надзвичайно необхідний лайфхак "руки в боки".

reposted by olena_bogdanova
*
Якщо вам набридло пояснювати, з'ясовувати, переконувати - досвід поколінь українок пропонує надзвичайно необхідний лайфхак "руки в боки".

Коли ви використовуєте "руки в боки" при поясненні необхідності прибирання, роблення уроків, віддачі зарплати - доповніть лайфхак відповідним виразом обличчя, що має випромінювати впевненість і легку роздратованість. Повірте, це додасть надзвичайної переконливості звичайним речам.

Read more...Collapse )

https:/olga-den-7.dreamwidth.org/218894.html

В США шаленої популярності набирає Петриківський розпис

reposted by olena_bogdanova
1

Художницю Марину Волк запрошують у різні міста США, щоб вона проводила майстер-класи з петриківського розпису. Її картини та оригінальні прикраси з виконаними в цій техніці елементами охоче купляють як українці, так і американці. При тому дівчина ніколи не відвідувала художню школу, а вчилася живопису самостійно.

Марина приїхала в Штати п’ять років тому і впродовж цього періоду проживала в Остіні, Техас. В Україні вона отримала дві вищі освіти – інженера та бухгалтера. Поки навчалася, працювала в салоні краси майстринею з художнього розпису нігтів. Марина не тільки малювала на нігтях, а й розробила авторські уроки і викладала для інших майстрів, повідомляє Національний промисловий портал.
ВІДЕОCollapse )

На Прикарпатті роблять бочки для французького коньяку та шотландського віскі

reposted by olena_bogdanova
Бондарне підприємство “ОЛПОЛ” у селищі Богородчани на Івано-Франківщині виготовляє бочки під елітні вина, коньяки та віскі. 80% продукції йде на експорт. Бочки з прикарпатського райцентру облагороджують напої у Франції, Іспанії, Італії, Шотландії, США, Китаї та Австралії.

Ярема Поворозник, керівник підприємства ОЛПОЛ, на складі готової продукції
Ярема Поворозник, керівник підприємства ОЛПОЛ, на складі готової продукції

У 2004 році у Франції під час сліпої дегустації експерти визнали вино з бочки, зробленої богородчанськими майстрами, найкращим. Мало хто навіть з досвідчених світових експертів знає, що елітні бочки “OLPOL” виготовляють не у Франції, а в невеличкому районному центрі Прикарпаття, повідомляє Правда.if.

До Франції по науку
Read more...Collapse )

Поэт с Луганщины, который презирал Россию и коммунистов, зато щиро любил Украину

reposted by olena_bogdanova
…У потоцi вантажних машин,
що тече крiзь залiзний Донбас,
бог дороги, напевне, лишив
металевий байдак i для нас…

Петро Билывода. Сквозь Донбасс

Есть в моих блогах постоянная читательница из Канады. Она эмигрантка, но вопросы, которые волнуют пани Галину - это Украина, русская агрессия, оккупация и "наши" гниды, которые ставят палки в колеса Украинскому крейсеру. Но, ниже речь не о ней, а о ее покойном муже, поэту с Луганской области. Из переписки:

galynash:
А про мого чоловіка навіть в Україні ніхто не зає...


Петя очень любил Украину, у него болела душа из-за попыток России навязать его родине ненавистный и преступный коммунизм. У него болела душа, что в Луганске, в Украине, не было ни одной украинской школы, всё что осталось украинского, это были только украинские песни. Он поэтому и писал свои стихи на украинском, не хотел, чтобы язык его мамы умер, исчез, как и не бывало. Я точно знаю, что он был бы на Майдане с теми, кто считает себя украинцами и любит свою Украину, и кто хочет, чтобы все её жители жили хорошо. По понятным причинам Петя писал стихи под псевдонимом Біливода, он был родом из Беловодска Луганской обл. Считал, что поэт Шевченко есть только один
Read more...Collapse )
Я 20 лет молчала... Но срок моей жизни уже на исходе. Если я не скажу о муже, кто же тогда расскажет?

Щедрий вечір: як зустріти Старий Новий Рік з усіма його традиціями.

reposted by olena_bogdanova
*
Старий Новий рік відзначають в країнах, де святкують Різдво 7 січня за юліанським календарем. А сама традиція зустрічати Старий Новий Рік прийшла після 1918 року, коли ввели григоріанський календар.

Старий Новий Рік відзначають також у Молдові, Вірменії, Білорусії, Латвії, Казахстані, Узбекистані, Грузії, Сербії, навіть у Македонії та Швейцарії.

Щедрий вечір, свято Меланки та Василів день

Read more...Collapse )Кутя – головна обрядова страва цього вечора. На Василя кутю готували щедру, жирну, заправлену смальцем або вершками. Звідси і назва вечора – Щедрий. Вважається, що щедрий та багатий стіл забезпечить господареві добробут на весь рік.

Обов’язковими частуваннями на столі в цей день були пироги, вареники з сиром, страви зі свинини, млинці, різні ковбаси.

Read more...Collapse )

https://olga-den-7.dreamwidth.org/195242.html